Wspomnienia Stanisława Grunta
Wysłane przez Marek.Żak 
Wspomnienia Stanisława Grunta
11 sty 2017 - 22:26:52
Witam,

poszukuje wspomnień Stanisława Grunta, dot. powojennej komunikacji tramwajowej w Legnicy i nie tylko. Urywki jego wspominek przewijają się w różnych opracowaniach. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Re: Wspomnienia Stanisława Grunta
14 sty 2017 - 00:43:37
Jeszcze żyje , Pan który uruchamiał legnickie tramwaje, może warto spisać jego wspomnienia. Jak sobie przypomnę to napisze jak sie nazywa
Re: Wspomnienia Stanisława Grunta
27 lut 2017 - 01:03:56
Maszynopis tych wspomnień według mojej najlepszej wiedzy znajduje się w dyspozycji Muzeum Miedzi. Czy istnieje jakakolwiek możliwość wglądu do nich - wydaje się to uzależnione od dobrej woli muzealników. Z własnej, wieloletniej kwerendy nt.komunikacji w Legnicy do odłożonego w czasie na lata monograficznego opracowania temat (z uwagi na kolizję wydawniczą z innym tytułem) wiem, że trzeba zachować pewną ostrożność korzystajac z tego źródła. Jakkolwiek te wspomnienia są podstawowym ujęciem tematu pierwszych lat powojennych, gdyż lenickie archiwalia z tego okresu są skąpe i więcej można na tematy np.eksploatacyjne wyciągnąć z archiwum wrocławskiego, czy wręcz Głównej Biblioteki Komunikacyjnej w Warszawie - niektóre podania okazały się niestety sprzeczne z dość wiarygodnymi danymi. Odnośnie Pana uruchamiającego tramwaje, może chodzi o Pana Ottona Uniatowicza, namiarów nie posiadam, powinni pomóc w MPK. Jeżeli chodzi o czasy ciut nowsze, mogą pomóc panowie Łoś i Sautycz z dyrekcji WPK/MPK. Jeżeli chodzi o dostęp do informacji, podpowiedzi nt.komunikacji służę pomocą kanałami prywatnymi.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Liegnitz.pl  ][  Kontakt  ][  Regulamin  ][  strona główna forum  ]