Przedwojennej Legnicy już nie ma. Tu odbudowujemy ją wirtualnie. Chodzimy jej ulicami, poznajemy ludzi, ich codzienność, pracę i pasje. Bez polityki, bez uprzedzeń. Z miłości do miasta.

 
   
 
   


Szukaj w serwisie
Sprawdź nazwę ulicy
 
 


Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

o Fundacji

Kategorie

Historia miasta
Katalog firm
Miejsca
Legniczanie
Galeria
Źródła

Nasz serwis

geneza regulamin pliki cookie (nowe zasady) mapa serwisu kontakt
« strona główna

Aktualności na forum

18.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Całą serię zdjęć legnickiego cmentarza wykonaną przez Krafta znajdziemy pod...

17.11.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Henry Kraft to mało znana nam postać naszego miasta. Człowiek wykształcony...

18.10.2022, Kefir:
Re: Sztuka cmentarna
Przykładowy grób na cmentarzu leśnym .Nasadzenia komunalne. Główny ogrodnik...

Zaloguj się do forum:

login:
hasło:

lub załóż konto


Nasi przyjaciele

 Fundacja Historyczna Liegnitz.pl

Powstanie Fundacji Historycznej Liegnitz.pl, zarejestrowanej 21 października 2013 r. pod nr KRS 0000481328, było naturalnym następstwem istnienia portalu liegnitz.pl. Nieformalna grupa sympatyków, jaka zgromadziła się wokół portalu, ich wspólne działania w sferach związanych z historią Legnicy i niesłabnące chęci, zaowocowały powołaniem do życia Fundacji.

Fundacja Historyczna Liegnitz.pl jest pierwszą organizacją pozarządową, prowadzącą działania na rzecz propagowania historii miasta Legnicy w okresie od połowy XVIII w. do 1945 roku. Składają się na nie m.in.: gromadzenie, ochrona i udostępnianie historycznych zasobów archiwalnych, prowadzenie badań naukowych, opracowywanie i publikowanie dokumentów i świadectw oraz popularyzowanie wiedzy historycznej dotyczącej historii Legnicy.

Działania Fundacji skupiać się będą również na podejmowaniu prób ratowania materialnej spuścizny miasta – często rozproszonej czy zapomnianej. Poprzez prowadzone projekty Fundacja „przywróci do życia” cenne z punktu widzenia historii Legnicy miejsca i związane z nimi zabytki. Wszystkim chętnych wesprzeć Fundację w tych wysiłkach, prosimy o dokonywanie wpłat na nr konta: 92 1140 2017 0000 4102 1305 4855.

Działalność ►

Planowane działania i relacje z aktywności Fundacji

 
 
   
   
   

 

   
  decor handcrafted by egocentryk.org  
   


    Serwis:     « strona główna    geneza     regulamin     pliki cookie (nowe zasady)     mapa serwisu     kontakt         |      Fundacja:     « strona główna    o Fundacji         |     flag DE

© Fundacja Historyczna Liegnitz.pl, 2011-2014. Wszelkie prawa autorskie zarówno do serwisu, jak i prezentowanych materiałów są zastrzeżone.